Építeni tudnak az idegenbe szakadt magyarok

2018. július 30., címkék: ausztrália, templomépítés, diaszpóra, ausztráliai magyarok

Magyar református templom épül Ausztráliában, decemberre el is készülhet. Az Összetartozás Temploma a helyi magyar gyülekezet szerint azt üzeni a világnak: a magyarok ott is élni és építeni akarnak, és bár messze kerültek őseik földjétől, ragaszkodnak hitükhöz és magyarságukhoz. Kovács Lőrinc lelkésszel és Szegedi Ildikó gondnokkal beszélgettünk közösségükről.

Ünnepeltek az ausztráliai magyar reformátusok

2016. november 13., címkék: áder jános, diaszpóra, ausztráliai magyarok

„A szórványban élők számára a templom az anyanyelv, a nemzeti érzés vára is, mint az egykori erődtemplomok szerte a Kárpát-medencében. Ezt érezhették az Ausztráliába érkező magyarok is, és az első bevándorlónemzedékektől kezdve minden felekezet kivette a részét a közösségépítésből" – jelentette ki Áder János köztársasági elnök november 12-én Brisbane-ben, ahol az Ausztráliai Református Egyház queenslandi egyházkerülete fennállásának 65 évéért adtak hálát.

Adomány Ausztráliából

2013. november 08., címkék: árvíz, mrsz, adomány, ausztráliai magyarok

Ausztráliai magyarok is gyűjtöttek az idei magyarországi dunai árvíz károsultjainak. Az adományt Fodor Sándor, az Ausztráliai Magyar Szövetség elnöke adta át a Magyar Református Szeretetszolgálatnak november 8-án az MRE Zsinati Székházának tanácstermében. A Szeretetszolgálat a befolyó összeget szivattyúk vásárlására fordítja, hogy a következő ár- vagy belvíznél még több területet tudjon megmenteni.